"15 Temmuz sadece darbe girişimi değildi, hem de devletin temelini sarsmaya teşebbüsdü" - AKP`nin azerbaycanlı millet vekili

“FETÖ`nün uluslararsı koruyucularının engellerine rağmen örgütün tamamen çökertilmesi için düzenli çalışmalar yapılıyor.”

Şamil Ayrım

Bu fikrileri YeniÇağ`a FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz darbe girişiminden sonra geçen 3 yılda örgütün çökertilmesi için Fetullah Gülen çetesine karşı yürütülen mücadeleyi değerlendiren TBMM`nin AKP`den olan azerbaycanlı millet vekili Şamil Ayrım söyledi.

Millet vekili, zor olmasına rağmen Türkiye`nin FETÖ`den temizlenmesi ve örgütün çökertilmesi için tüm adımların kararlılıkla atıldığını bildirdi:

“FETÖ`nün 15 Temmuz darbe girişimi Türkiye`de devlet ile milletin birliğini tüm dünyaya gösterdi. Milli irade yine kendi üstünlüğünü koruyarak Türkiye`ye boğun eğdirmek isteğenleri altetti.

Bu gün Türkiye`nin her yerinde 15 Temmuz olayları anılacak. Mecliste ve Cumhurbaşkanı Erdoğan himayesinde birçok etkinlikler düzenlenecek. 15 Temmuz anma törenine Azerbaycan Milli Meclis Başkan Yardımcısı Ziyafet Askerov da katılacak.

Bazen FETÖ`nün neden hale çökertilmediği şeklinde sorular soruluyor. Bir şeyi unutmayalım; FETÖ, 70`li yıllardan itibaren geliştirilen bir örgüt ve çok derinlerde kök salmış. Hiç kimse şübhe etmesin ki, FETÖ`nün uluslararası koruyucularının engllerine rağmen örgütün tamamen çökertilmesi için düzenli çalışmalar yapılıyor ve bu mutlaka sonuç verecek.”

A.Zeynalov

Çeviri: Agil BEKİR

www.yenicag.info

557