Afrin’den acı haber

TSK ve ÖSO güçlerinin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatında bir uzman çavuş şehit düştü.

Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) ve Özgür Suriye Ordusu(ÖSO) güçlerinin PKK/YPG/PYD terör örgütlerine karşı yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatından bir acı haber geldi. Suriye sınırında çıkan çatışmada bir uzman çavuş şehit oldu. Şehit düşen uzman çavuş Kırıkhan Devlet Hastanesi’ne getirildi.

ŞEHİT SAYISI 33 OLDU

Afrin’de terör örgütü mensuplarıyla girilen çatışmalarda bugüne kadar 32 asker şehit olmuş, 183 asker de yaralanmıştı.

OPERASYON TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR!

TSK Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı, 37. gününde de başarı ile sürüyor. Harekatın başlangıcından itibaren 1951 teröristin etkisiz hale getirildi.

Afrin güneybatısındaki stratejik Cinderesi beldesini kuşatmayı sürdüren güvenlik güçleri, belde kenarındaki Ebu Kabe ve Hacılar köylerini de PKK’dan temizleyerek merkeze bir adım daha yaklaşmış oldu.

Birlikler, batıda Raco beldesine bakan dağlara ise hakim duruma geldi. Belde yakınlarındaki Dünbenli köyünde de kontrol sağlandı. Afrin’e Türkiye’nin her yanından sevk edilen binlerce polis ve jandarma özel harekât timlerinin çok yakında belde merkezlerinde meskûn mahal operasyonlarına başlaması bekleniyor. Milli taarruz helikopteri ATAK’lar ise özellikle gece vakti Cinderesi, Raco ve Şeyh Hadid kırsalında terörist avlamaya devam ediyor.

www.yenicag.info

1 K