Azerbaycan'da 2017 "İslami Dayanışma Yılı" ilan edildi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, 2017 yılını “İslami Dayanışma Yılı” ilan etti.

Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, Bakü’de bu yıl düzenlenecek 4. İslami Dayanışma Oyunlarının büyük önem taşıdığını söyledi.

Aliyev: “Bu oyunları düzenleyerek gücümüzü bir daha sergileyecek koyacak, dini değerlerimize bağlı olduğumuzu göstereceğiz. İslam dünyasını birleştirmeye çalışacağız. İslam dünyası için en büyük tehlike de İslam dünyasından geliyor zaten. Bizi bölmek isteyenler, aramıza nifak sokmak isteyenler hedeflerine ulaşmamalılar Tüm bunları dikkate alarak 2017’yi Azerbaycan’da ‘İslami Dayanışma Yılı’ ilan ediyorum.” dedi.

“İşgal durumunu hiçbir zaman kabullenmeyeceğiz” Ermenistan-Azerbaycan çatışması ve Yukarı Karabağ sorununu anlatan Aliyev, Nisan 2016’da Azerbaycan ordusunun düşmana ağır darbe vurduğunu ve binlerce hektar araziyi işgalden kurtardığını hatırlattı: “Nisandaki çatışmalarda elde ettiğimiz parlak zafer hem bizim gücümüzü hem de işgal durumunu hiçbir zaman kabullenmeyeceğimizi ortaya koydu. Bütün provokasyonlara gereken yanıtı vereceğiz. Dış yardım olmasa onlar bize bir hafta bile dayanamazlar. Bunu kendileri de itiraf ediyor zaten.”

yenicag.info

www.yenicag.info

384