“Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarında oluşturulmuş uyduruk rejimin “cumhurbaşkanı” Bako Saakyan’ın ABD’ye ziyareti ve Kongre binasında uyduruk rejim için etkinlik düzenlemesiyle ilgili ABD’nin Bakü Büyükelçisi Robert Cekuta Dışişleri Bakanlığı’na çağırıldı. Aynı zamanda Azerbaycan’ın Washington Büyükelçisi Azerbaycan’ın haklı itirazını ABD tarafına iletti.”

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı’nın Basın Sözcüsü Hikmet Hacıyev, Yeni Çağ Azerbaycan’a yaptığı açıklamada ABD-Azerbaycan ilişkilerinde oluşmuş gerginlikle ilgili bilgi verdi. Hacıyev, ABD’nin Azerbaycan’ın toprak bütünlüğü ve egemenliğine saygısızlık göstererek uluslararası hukuk ve prensipleri ihlal ettiğini söyledi. Bu gibi adımların sorunun çözüm sürecini kötü yönde etkilediğini belirten Basın Sözcüsü, söz konusu olayın ikili ilişkileri ciddi anlamda yıprattığını vurguladı.

Yenicag.Info - www.yenicag.info

Tarih:
Okunma sayı: 567
Kategoriler:
Paylaş:

× Haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Ne düşünüyorsun?
İlgili Haberler

    "Günün manşetlerini ve en çok okunan haberlerini her sabah e-postanızdan takip etmek için YeniÇağ Haber bültene üye olun."