Bu alet telefonunuzu, saksıdaki bitkinizin fotosentez enerjisiyle şarj ediyor

Saksınızdaki çiçeğiniz fotosentezle enerjisini elde ediyor, peki bu enerjiyle telefonunuzu şarj edebilseydiniz çok havalı olmaz mıydı?

Bioo saksıdaki bitkinin fotosentezden elde ettiği enerjiyle USB ‘den bağladığınız cihazınızı şarj edebiliyor. Bu harika teknoloji sayesinde telefonunuzu saksıya bağlayın, şarj başlasın. Bu icat bitkinin fotosentezle ürettiği biyolojik elementleri topraktan alıyor ve elektriğe dönüştürüyor. Sakın korkmayın, bu bitkiniz için tümüyle güvenli ,halen istediği besinleri üreterek çiçek açabilir.

Bioo sadece geri kalan enerjiyi alıyor. Bioo’nun özel bir saksısı var. Bu saksı sayesinde suladığının bitkinin topraktan arta kalan enerjisini alıyor. İstediğiniz bir çiçeği ekin, doğa işini yapsın sizde telefonunuzu ya da tabletinizi şarj edin. Bioo gece gündüz sürekli elektrik sağlıyor, saksıyı sıradan bir USB soketi gibi düşünebilirsiniz. İspanyol Arkyne Technologies tarafından geliştirilen saksı günde 2-3kez telefonunuzu şarj edebilir. Gelen akımın gücü laptoptan şarj edilirken gelen akıma yakın. Aslında fişten şarjdan biraz daha az bile olabilir.

Bu buluş gerçekten etkileyici ve bu sayede hem elektrikten tasarruf ederken, hem de 400ppm in üstüne çıkan karbon emisyonunu düşürmeye faydanız olabilir. Evinizde daha temiz bir hava yaratabilirsiniz Akıllı teknoloji olarak otomatik irigasyon sistemi sayesinde saksıdaki su miktarı önemli biçimde kontrol ediliyor. Şarj eden saksının fiyatı 100euro civarında.

Tr.Yeniçağ.Az

www.yenicag.info

467