Cumhurbaşkanı Yardımcısı: Sizi kendiniz olmaya davet ediyorum

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Hasanov, 7. Azerbaycan Gazetecileri Kurultayı’nda konuşma yaptı.

Hasanov, doğum gününde gerçekleştirilen toplantıda gelen tebriklerden dolayı herkese teşekkür etti:

“Benim hakkımda söylenen güzel sözleri hükümetimize söylenmiş olarak kabul ediyorum. Bir seçim gerçekleştirdik. Muhakkak eleştirenler de olacaktır ama onları dikkate almayın. Onların yanıtını birer Azerbaycan gazetecisi olarak verin. Ben sizi kendiniz olmaya davet ediyorum. Hiçbir dış etkenden size engel olmasına izin vermeyin.”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı, yeni seçilecek Basın Konseyi Başkanı’yla ilgili şunları söyledi:

“Bugün Basın Konseyi’nin Başkanı seçilecek. Yeni Başkan’ın kim olmasının hiçbir önemi yok. Hükümet onunla çalışacak çünkü o Başkan gazetecileri temsil edecek.”

Ali Hasanov, ayrıca Yeni Çağ Medya Grubu Başkanı Agil Alesger‘in milli değerlerin korunması için öne sürdüğü teklifle ilgili de konuştu:

“Agil Alesger, uzun yıllar baskılara maruz bırakıldı ama mücadelesinden hiç vazgeçmedi. Son dönemlerde iyi anlamda sesini duyurmayı başarıyor. Milli kimliğimizi korumamız gerektiğini söyledi. Bu düşünce çok değerli. Dilimizin saf güzelliğini bozmaya çalışıyorlar. Evet Basın Konseyi bu durumla mücade etmeli ve ciddi çalışmalar yapılmalı. Bir sonraki çalışmalarınızda Agil Alesger’in teklifini dikkate almanızı rica ediyorum.”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı’nın konuşması sonrası seçim sonuçları açıklandı. Eski Başkan Eflatun Amaşov yeniden Azerbaycan Basın Konseyi’nin Başkanı seçildi.

www.yenicag.info

600