Diş macununun kullanım alanları

Diş macununun sadece dişlerinizi temizlediğini ve beyazlattığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Diş macununun bilmediğiniz birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Birçoğu size garip gelse de birazdan göreceğiniz yöntemleri mutlaka evinizde deneyin. Sizde bunların oldukça kullanışlı ve başarılı yöntemler olduğunu göreceksiniz.

1.

Kararmış gümüşlerinizi az miktarda diş macunuyla silerseniz, eski parlaklığına geri dönecektir.

2.

Diş macunu yardımıyla arabanızın farlarını temizleyebilir ve parlatabilirsiniz.

3.

Diş macununun bir diğer kullanım alanı ise piyano tuşlarının temizlenmesidir. Sürekli ellerle temas halinde olduğu için tuşlar çok çabuk kirlenmekte ve sararmaktadır. Bu sebeple nemli bir havluya diş macunu sıkarak piyanonuzun tuşlarını kolayca temizleyip beyazlatabilirsiniz.

4.

Tabanları ve önü beyaz olan ayakkabıları diş macunuyla kolayca temizleyebilirsiniz.

5.

Deniz gözlüğünüzün suyun altında buharlaştığından mı şikayetçiniz. Hemen iç tarafına ince bir tabaka halinde diş macununuzdan sürün ve daha sonra yıkayın. Bu sayede bundan sonra gözlükleriniz buharlaşmayacaktır.

6.

Tahta masalarınızın veya diğer tahta yüzeyli eşyalarınızın üzerindeki lekelerden diş macunu sayesinde kurtulabilirsiniz. Artık zararlı kimyasal temizleyiciler kullanmanıza gerek yok.

7.

Kıyafetlerinizdeki yemek lekelerini nasıl çıkartacağınızı bilmiyor musunuz? Yapmanız gereken lekeli bölgeye diş macunu sürmeniz ve fırçayla biraz fırçalamanız. Biraz beklettikten sonra çamaşır makinesine atınız. Lekelerden sonsuza kadar kurtuldunuz.

8.

Musluklarınızı diş macunuyla silerseniz hemen temizlenecek ve parlayacaktır.

9.

Aynı zamanda diş macununu ütülerinizin altını temizlemek için de kullanabilirsiniz.

10.

Telefonunuzun ekranı ve arka yüzü çok çabuk mu çiziliyor? Ve siz ekran koruyucu ve kap kullanmaktan hoşlanmıyorsunuz. O zaman yumuşak bir bezin üzerine bir miktar diş macunu sıkın ve telefonunuzu silin. Bu yöntemle çiziklerden kurtulabilirsiniz.

11.

Diş macunu tırnaklarınızı temizlemek için mükemmel bir yöntemdir. Tırnaklarınızı diş macunuyla kaplayın ve daha sonra yıkayın. Tırnaklarınız tertemiz oldu.

12.

Elinizdeki balık, soğan, sarımsak gibi kötü kokulardan diş macunu sayesinde kurtulabilirsiniz.

www.yenicag.info

452