Elbaşı Nazarbayev`den Cumhurbaşkanı Aliyev`e tebrik mektubu

Kazakistan`ın kurucu Cumhurbaşkanı, Elbaşı Nursultan Nazarbayev, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev`e tebrik mektubu yazdı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinde yer alan habere göre, Elbaşı Nazarbayev, İlham Aliyev`i başkanı olduğu Yeni Azerbaycan Partisi`sinin 9 Şubat erken parlamento seçimlerinde kazandığı zaferden dolayı tebrik etti.

Tebrik mektubunda şöyle diyor:

“Azerbaycan Cymhuriyetui Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev`e

Sayın İlham Haydar oğlu.

Başkanı olduğunuz Yeni Azerbaycan Partisi`sinin 9 Şubat`ta gerçekleştirilen erken parlamento seçimlerinde kazandığı zaferden dolayı Sizi tüm içtenliğimle kutluyorum.

Bu zaferin, Sizin dış ve iç politikanıza ve gerçekleştirdiğiniz reformlara Azerbaycan halkının desteği olduğunu düşünüyorum.

Nur Otan Partisi`nin başkanı olarak, Kazakistan ve Azerbaycan’ın önde gelen siyasi organları arasındaki samimiyet ve güvene dayalı ilişkileri takdir ediyorum.

Kazakistan Cumhuriyeti ve Azerbaycan Cumhuriyeti halkları arasında dostluk üzerinde kurulan işbirliğinin bundan sonra daha da sağlamlaştırılacağından eminim.

Sayın İlham Haydar oğlu, fırsattan yararlanarak Size sağlık, başarı ve kardeş Azerbaycan halkına barış ve refah dileklerimi iletiyorum.

Saygılarımla,

Nursultan Nazarbayev

Kazakistan`ın ilk Cumhurbaşkanı – Elbaşı.”

Agil Bekir

www.yenicag.info

120