Erdoğan: "Azerbaycan'la gurur duyuyoruz"  

Türkiye Cumhurbaşkanı Receb Tayyip Erdoğan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e Cumhuriyet Günü dolayısıyla tebrik mektubu gönderdi.

Erdoğan’ın mektubunda şu ifadelere yer verildi:

“Sayın Cumhurbaşkanı, değerli Kardeşim. Azerbaycan’ın ulusal bayramı- Cumhuriyet Günü vesilesiyle Sizi ve tüm Azerbaycan halkını en içten duygularımla tebrik ediyorum. Kardeş Azerbaycan’ın bağımsızlığına kavuşmasından sonra elde ettiği başarıları yüksek değerlendiriyor, uluslararası arenada kazandığı mevkiiden dolayı gurur duyuyoruz. Eminim ki, Sizin kararlığınız ve dirayetli liderliğinizle Azerbaycan gelecekte daha mühim başarılar elde edecektir.

Ülkelerimiz arasındali ilişkilerin her alanda güçlü müttefiklik düzeyine yükselmesinden memnunuz. Ortak tarih, kültür ve geleneklerle birbirine bağlı olan halklarımız arasındaki işbirliğin güçlü ilişkilerimiz sayesinde her alanda daha da derinleşeceğine, gelecekte de başarıyla devam ettirileceğine hiç şüphem yok. Bu vesileyle Size- Kardeşime bir daha sağlık sıhhat, mutluluk, dost ve kardeş Azerbaycan halkınaysa istikrar ve refah diliyorum.”

Yenicag.Info

www.yenicag.info

621