Erdoğan: Bu terör örgütleri dinsiz, imansız, Allah'sız

Sütlüce ile Kasımpaşa arasında yapılan Kasımpaşa Tüneli açılışında konuşan Erdoğan terör örgütlerine sert çıktı: PYD, YPG, DEAŞ bu terör örgütleri dinsiz, imansız, Allah’sız.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım Kasımpaşa Tüneli’nin açılış töreni katıldı. Önce Başbakan Binali Yıldırım, kürsüye çıktı. Yıldırım, “Hudutlarımızın güvenliği, milletimizin can ve mal emniyeti tam anlamıyla sağlanıncaya kadar bu operasyonlar sürecek. Asla ve asla güney sınırlarımızda bir terör kuşağının oluşmasına müsaade etmeyeceğiz.” dedi. Yıldırım’ın ardından kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütlerine sert çıktı. “PYD, YPG, DEAŞ bu terör örgütleri dinsiz, imansız, Allah’sız.” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“Sevgili İstanbullular, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Açılışını yaptığımız Kasımpaşa Haköy Tüneli’nin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. İstanbul’a kazandırdıkları bu hizmet için Başbakan Binali Yıldırım’a, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’a, eski büyükşehir belediye başkanımız Kadir Topbaş’a, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a ve yüklenici firma yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum. İstanbul trafiğini rahatlatmak için başlattığımız 16 tünel projesinden en önemli ayağını oluşturuyor. İstanbul’u daha yaşanabilir hale getirebilmenin gayreti içindeyiz.

“KADERİMİN KASIMPAŞA’DA YAZILMASINDAN DOLAYI BAHTİYARIM”

Kaderimin Kasımpaşa ve İstanbul’da yazılmış olmasından çok bahtiyarım. Belediye başkanı olarak bizi seçtiğiniz günden itibaren milletimize hizmet ettik. 15 yılda 3.5 kat büyümüş, zenginleşmiş bir Türkiye manzarasıyla karşılaşıyoruz.

“3 BİN DEAŞ’LIYI ETKİSİZ HALE GETİRDİK”

Ülkemizin katettiği mesafe bizi ve dostlarımızı sevindirirken, anlaşılan o ki birilerini de fena halde kaygılandırıyor, düşündürüyor. Bunun için de önümüze, dünyaya telkin ettikleri tüm değerleri ayaklar altına alma pahasına akılla, izanla, insafla bağdaşmayacak engeller çıkartıyorlar.

Fırat Kalkanı Harekatı’nda 3 bin DEAŞ’lıyı etkisiz hale getirdik. Suriye’de savaşabilecek DEAŞ’lı kalmadı ama bu bahaneyle hala ülkeye silah yığmaya devam ediliyor.

Sütlüce ile Kasımpaşa arasında yapılan Kasımpaşa Tüneli açıldı. Tünelin açılması ile birlikte 1. Çevre Yoluna gidecek ve gelecek araçların ulaşım süreleri kısalacak.

“BUNLAR DİNSİZ, İMANSIZ, ALLAH’SIZ”

Sınırlarımızın ötesinden topraklarımıza roketle silahla bombayla yüzlerce binlerce taciz yapılırken bu saldırılar yüzünden vatandaşlarımız camilerde evlerinde, iş yerlerinde, sokakta hayatını kaybederken, yaralanıp huzursuz olurken bizim ne yapmamızı bekliyorlar acaba? Bu PYD, YPG, DEAŞ. ya bunlar dinsiz, kitapsız, Allahsız terör örgütleri. Bunlar camide namaz kılan, namaz esnasında şehit olan kardeşlerimi nereye nasıl izah edecekler?

“ALMANYA, BELÇİKA NEYİ BEKLİYOR?”

Almanya daha neyi bekliyor? Belçika’da aynı şeyler yapılıyor. Bunları dillendirdiğimiz zaman da rahatsız oluyorlar. Burada herhangi bir kiliseye karşı böyle bir şey yapılsa, benim polisim de izlese acaba dünya buna ne der?

“ELİMİZ BÖĞRÜMÜZDE BEKLEYECEK HALİMİZ YOK”

Kusura bakmasınlar. Elimiz böğrümüzde oturup bekleyecek halimiz yok. 8 gün içinde 394 teröristi etkisiz hale getirdik.

“HEPSİNİN ÜZERİNDEN SİLİNDİR GİBİ GEÇERİZ”

Bize dostluk elini uzatana, biz kucağımızı açarız. Bizden yardım isteyene, biz ekmeğimizi böler veririz ama bize saldıran, istiklalimize ve istikbalimize kasteden hiç kimsenin de gözünün yaşına bakmayız. Bu terör örgütünün adı ister FETÖ olsun, ister DEAŞ olsun, ister PKK olsun, ister PYD, YPG olsun, hangi farklı isimlerle karşımıza çıkarsa çıksınlar hiç fark etmez. Allah’ın izniyle hepsinin üzerinden de silindir gibi geçeriz.

“DÜNYA GÖRDÜ AMA MÜTTEFİĞİMİZ GÖRMEDİ”

Suriye’deki terör örgütünün patronunun Kandil olduğunu dünyanın tamamı gördüğü halde bunu sadece bir müttefikimiz kabul etmiyor. Unutmayın güneş balçıkla sıvanmayacağı gibi, bu hakikatler de inkarla ortadan kalkmaz.”

www.yenicag.info

839