Film gibi olay: Oğlunu satıp tatile gitti

Film senaryolarını aratmayan bir olay yaşandı. Çin’de Se adlı bir babanın boşandığı eşiyle arasındaki tartışmaya nokta koymak için, 2 yaşındaki oğlunu 202 bin TL’ye sattığı, parayla tatile gittiği ortaya çıktı.

Çin’de film senaryolarını aratmayan bir olay ortaya çıktı. Yerel medyanın haberine göre, ülkenin Zhejiang eyaletinde Se adındaki bir babanın boşandığı eşinden olan 2 yaşındaki oğlunu para karşılığı sattığı belirtildi.

Boşanmanın ardından oğlunun velayetini alan kişinin, başka bir şehirde çalıştığı için, çocuğuna kardeşi Lin ve Huzhou şehrindeki diğer aile üyelerinin baktığı, eski eşiyle sürekli tartıştığı ve hayatını kolaylaştırmak için oğlunu satmaya karar verdiği ifade edildi.

Çocuğun, 158 bin yuana (202 bin Türk Lirası) çocuksuz bir çifte satıldığı açıklandı. Anne, çocuğun kayıp olduğunu polise bildirmesiyle olayın ortaya çıktığı belirtildi.

Raporda Se’nin kendi ailesine annesinin çocuğunu görmek istediğini söyleyerek aldığı, günler boyu ailenin Se’ye ulaşamayınca polisle irtibat kurduğu, polisin takibi sonucu oğlunu çocuksuz bir aileye sattığı ortaya çıktı. Se’nin parayı yeni eşini ülkenin farklı yerlerine götürmek amacıyla kullandığı öğrenildi.

Polis raporlarına göre, Se ve karısının daha önce de başka aileye verilmiş 2 kızlarının olduğu anlaşıldı.