Hillary Clinton siyasete geri dönüyor

Demokratlar’ın adayı olarak ABD’deki Başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump’a kaybeden Clinton aylar süren aranın ardından siyaset sahnesine geri döndü. Clinton, ‘Birlikte İleriye’ adını verdiği yeni bir siyasi örgüt kurdu.

Başkanlık sseçimlerinde Trump karşısında aldığı yenilginin ardından vaktini memleketi New York’ta Broadway şovlarını izleyerek ve uzun yürüyüşlere çıkarak değerlendiren eski Dışişleri Bakanı ve eski First Lady Hillary Clinton siyaset areneasına yeni kurduğu siyasi örgüt ile geri döndü.
Clinton ‘Birlikte İleriye’ (Onward Together) adını verdiği yeni girişimi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Açıklamasında “İnsanları siyasete katılmaları, organize olmaları ve hatta Başkan adayı olmaları konusunda teşvik için Birlikte İleriye’yi başlatıyoruz” dedi.

​TRUMP’A ‘DİREN’ SLOGANI İLE MESAJ

Örgütün internet sitesinde yapılan açıklamada Başkan Trump’ın adı geçmese de, ‘Diren’ sloganı Cumhuriyetçi başkana bir mesaj niteliği taşıyor.

Zira ABD’deki Trump karşıtı gösterilerde bu slogan sıklıkla kullanılıyor.

‘ÖRGÜT GEÇEN SEÇİMDE 66 MİLYON OY ALAN VİZYONU GELİŞTİRMEYE ADANDI’

Örgütün internet sitesindeki açıklamada “Örgüt geçen seçimde 66 milyon oy alan vizyonu geliştirmeye adandı. Her düzeyden yurttaş katılımı, güçlü ve canlı bir demokrasi için merkezi önemdedir. Son aylarda insanların zorbalığa, nefrete, yalancılığa ve kutuplaştırmaya karşı direnmek için ve daha adil, daha kapsayıcı bir Amerika için bir araya geldiklerinde neler olduğunu gördük” dendi.

Tr.Yeniçağ.Az

www.yenicag.info

522