İslam İşbirliği Örgütü eski Genel Sekreteri, Milliyetçi Harekat Partisi İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu, ABD Başkanı Donald Trump’ın “Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak ilan edilmesi” kararını Yeni Çağ Haber’e değerlendirdi:

“Ben Mescid-i Aksa’da namaz kılmış bir insanım. İslam İşbirliği Örgütü genel sekreterliği görevimden önce de Müslümanların Kudüs’ü nasıl kutsadıklarını çok iyi bilmekteydim. Orta Doğu bölgesinde zaten sıkıntılı olan durumu bu tür açıklamalarla daha da germenin anlamı yoktur. Bölgenin ana sorunu teröre karşı hep birlikte etkili mücadeledir. Türkiye bunun için elinden gelen her şeyi yapmaya devam etmektedir. Çatışmalardan bıkmış ve yılgın düşmüş bölge insanı barış ve refah istiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İslam İşbirliği Örgütü’nü acil toplantıya çağırma kararını doğru buluyor ve toplantıdan etkili bir karar çıkacağına inanıyorum”.

Yenicag.Info - www.yenicag.info

Tarih:
Okunma sayı: 173
Kategoriler:
Etiketler:
Paylaş:

× Haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Ne düşünüyorsun?
İlgili Haberler

    "Günün manşetlerini ve en çok okunan haberlerini her sabah e-postanızdan takip etmek için YeniÇağ Haber bültene üye olun."