Kazakistan Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi`nin ödülünü Azerbaycanlı yazar kazandı - Yeni Çağ’ın yazarı birinci oldu

Yeni Çağ Medya Grubu Editörü Kazakistan`da “Yabancı medyada eni iyi yazı” ödül dalında birinci yere layık görüldü.

Kazakistan`ın Bağımsızlık Günü nedeniyle Kazakistan Cumhuriyeti’nin İlk Cumhurbaşkanı Kütüphanesi’nin gerçekleştirdiği “Kazakistan`ın Bağımsızlığı ve Elbaşı” yarışmasının kazananlarına ödülleri takdim edildi.

6 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan İlk Cumhurbaşkanı Kütüphanesi direktörü Amirhan Rahimcanov, yarışmaya katılan her kese teşekkürünü ifade etti ve etkinliğin Elbaşı`nın yaratıcı fikirlerini ve inisiyatiflerini yalnızca Kazakistan’da değil, tüm dünyada yaygınlaştırma amacıyla gerçekleştirildiğini bildirdi.

Bu yılki yarışmanın bir özelliği de “Yabancı medyada eni iyi yazı” adlı yeni ödül dalının ilan edilmesiydi. Bu ödül dalında yarışmaya Azerbaycan, Almanya, Rusya, Türkiye ve Japonya`dan olan gazeteciler çalışmalarını göndermiştiler.

“Yabancı medyada eni iyi yazı” ödülü Azerbaycan`ın

“Yabancı medyada eni iyi yazı” ödülü Yeni Çağ Medya Grubu Editörü Rüstem Gasımov`a verildi.

Gasımov, teşekkür konuşmasında böyle bir ödüle layık görüldüğü için sevinçli olduğunu dile getirdi:

“Bugün kardeş Kazakistan`da olmaktan çok menunum. Başkent Nur-Sultan`da ilk defa bu yılın Haziran ayında olmuştum. O zaman Kazak halkının kültüründen çok etkilenmiştim. Yarışmaya sunduğum yazıda Kazakistan`ın kurucu Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev`in uluslararsı güvenlik, nükleer karşıtlığı, Türk dünyası arasında ilişkilerin geliştirilmesi gibi faaliyetlerini ve hızlı yükseliş yaşayan Azerbaycan-Kazakistan arasındaki ilişkileri ele almıştım.”

Agil Bekir

www.yenicag.info

388