Kırgızistan ve Özbekistan arasında dostluk ilişkileri güçlendiriliyor

Kırgızistan ve Özbekistan sınır bölümleri arasındaki dostluk ilişkilerin güçlendirilmesi kapsamında, Özbekistan Cumhuriyeti sınır muhafızlarının yaklaşık 75 çocuğu kültürel bir ziyaret sırasında Kırgızistan’ın güney başkenti Oş’u ziyaret etti.

Ziyaret sırasında, konukları Kırgız halkının kültürel değerleri ile tanıştırmak amacıyla şehir parkları gezisi düzenlendi. Özbekistan sınır muhafızlarının çocukları Alımbek Datka Kültür Merkezi, Süleyman Dağı Müzesi’ni ziyaret etti ve üç katlı milli çadırındaki (boz üy) sergileri inceledi.

Çocuklar için kültürel ve tarihi mekanlara ziyaretler, eğlence programı, tiyatro performanslarına ziyaretler, sinemaya gezi ve daha pek çok etkinlik de dahil olmak üzere birçok etkinlik düzenlenecek.

Kırgız Cumhuriyeti Devlet Sınır Hizmeti, sınır acenteleri arasındaki dostluk ilişkileri, BDT üyesi devletlerin halkları arasındaki birlik ve birlikteliklerin güçlendirilmesi çerçevesinde BDT ülkelerinin sınır acentelerinin askeri personelinin çocuklarına geziler düzenlemektedir.

www.yenicag.info

129