Özel eğitimli 500 Türkmen komandosu Afrin’e gidiyor

Türkmen komutan Seyf Ebubekir liderliğindeki “Hamza Tümeni” 120 günlük özel eğitimi tamamlayan 500 kişilik komando birliğini Afrin’e gönderdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de yürüttüğü mücadeleye destek veren Türkmen Hamza Tümeni komandolarının özel eğitimi bitti. Türkmen komutan Seyf Ebubekir liderliğindeki 120 günlük özel eğitimi tamamlayan 500 kişilik komando birliğini Zeytin Dalı Harekatı’na katılmak üzere Afrin’e yola çıktı. Yemin töreninde Türk bayrakları dikkat çekti.

KIRMIZI BANT TAKIYORLAR

Türkmen askerler, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında askerimizin yanında cephede savaşırken kollarına kırmızı bant takıyor. Her an askerimizin yanında ter alan Türkmen komandolar Afrin destanında büyük rol oynuyorlar.

“KARDEŞ KARDEŞ BU SAVAŞTA YER ALIYORUZ”

120 gün süren zorlu eğitimi geçmeyi başaran komandolar Afrin’i özgürleştirmek için Özgür Suriye Ordusu ve Türk Silahlı Kuvvetli ile omuz omuza mücadele edecek. 500 kişilik komando birliğinde neredeyse eşit miktarda Kürt, Arap ve Türkmen asker bulunuyor. Suriyeli Türkmen ve ÖSO tarafında yer alan bir asker yaptığı açıklamada, “Allah hepinizi bu savaşta mübarek etsin. Bu hususta Allah’tan tek temennimiz ülkemizi ve topraklarımızı PYD/PKK unsurlarından temizlemektir. Bizim çocuklarımızın ve geleceğimizin, analarımızın ve bacılarımızın, toprağı, canı ve her şeyi bizlerden sorumludur kardeşlerim. Burada PYD/PKK örgütleri ırkçılık yapmaktadır. Bizim safımızda yer alan Kürt kardeşlerimiz, Arap kardeşlerimiz, Türkmenler hepimiz kol kola, kardeş kardeşe bu savaşta yer alıyoruz. Bölgenin ve komşu ülkelerin huzuru için bu tür örgütlerden bir an önce kurtulmalıyız. Allah gazamızı mübarek eylesin” ifadelerini kullandı.

www.yenicag.info

1.1 K