Özel timler Afrin’e girdi

Gaziantep İslahiye ilçesindeki İçişleri Bakanlığı Müşterek Görev Merkezi’nde toplanan Jandarma ve Polis Özel Harekat timleri Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis Gülbaba ve Hatay Hassa sınırından Afrin’e girdi.

Jandarma ve Polis Özel Harekat timlerinin öncelikle olarak Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin bölgesinde teröristlerden temizlenen köylere sızma girişimini önlemek ve meskun mahal operasyonlarına katılacağı belirtildi.

BÖLGEYE TANK SEVKİYATI YAPILDI

DHA’nın aktardığına göre, JÖH ve PÖH’lere İçişleri Bakanlığı Müşterek Görev Merkezi’ne ayrılışı ve Afrin’e girişi sırasında vatandaşlar ellerindeki Türk bayrakları ile sevgi gösterisinde bulundu. Öte yandan harekat kapsamında bölgeye tank sevkiyatı yapıldı.

BOZDAĞ: ÖZEL HAREKATIN GİRMESİ YENİ MÜCADELE İÇİN HAZIRLIK

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, JÖH ve PÖH’ün Afrin’e girmesine ilişkin olarak “Özel harekatın gitmesi yaklaşan yeni mücadele için hazırlık. Bu konuda uzman olan, tecrübeli olan birliklerimizi hem asker, hem polis hem jandarmada, sivillere zarar vermeden ama bütün teröristleri de etkisiz hale getirerek bu harekatın başarıyla sonuçlanması için çalışıyoruz.” dedi.

www.yenicag.info

1.2 K