Rus Başbakan`dan kendi halkına: 'Yaptırımların kaldırılacağı hayalini kurmayın''  

Medvedyev yaptırımların kaldırılması hayalini kurmamayı önerdi.

Rusya Başbakanı Dimitriy Medvedyev Batı ülkelerinin yakın zaman içinde Rusya’ya karşı yaptırımları kaldırmayacağı uyarısını yaptı. O hatta “başkalarının sözüne umutlanmamaya” çağırdı.

O kendisinin başkanı olduğu Bütün Rusya Partisinin kurultayında “Artık ülkemize karşı herhangi bir yaptırımın kalkacağı hayalini bırakmamız gerek. Tüm olanların uzun süre daha devam edeceği çok açık. Başkalarının sözüne umutlanmamalıyız” – dedi.

Başbakan “yeni yabancı yöneticilerin gelmesini” beklemeyi bırakmak gerektiğini belirtti. Bu bağlamda o ülkenin ziraat alanında çok uygun koşulların oluştuğunu ve bunu “çok iyi” kullanmak gerektiği düşüncesinde olduğuna değindi.

“Biz ziraatçıları destekliyoruz, nitekim her ne olursa olsun, kendimizi kendimiz doyuracağız” – diye Başbakan açıklama yaptı.

Daha önce, Sberbank Yönetim Kurulu Başkanı German Gref Rusya’ya karşı Batı yaptırımlarının kaldırılması “birkaç yıl süreceğine” emin olduğunu söylediydi. Ona göre 2017 yılı içinde yaptırım kaldırılmasını beklemek nafiledir.

Tr.Yeniçağ.Az

www.yenicag.info

295