Rusya'da Azerbaycan'a yönelik büyük saygısızlık - FOTOĞRAFLAR  

Moskova sokaklarında üzerinde Azerbaycan devlet bayrağının renkleriyle “süslenmiş” çöp kutuları büyük tepki çekiyor.

Moskova’da yaşayan Azerbaycanlı Perviz Seferov, saygısızlığın delili olan fotoğrafları Facebook hesabından paylaştı. Fotoğrafları Mega isimli AVM’de çektiğini vurgulayan Seferov, bunun kasıtlı yapıldığını belirtti. Öyle ki çöp kutularında “Цвет имеет значение” yani “Rengin önemi var” yazıyor.

BU, AZERBAYCAN’A YÖNELİK İLK SAYGISIZLIK DEĞİL!

30 sene önce, SSCB’nin çöküşünden sonra Rusya, Azerbaycan topraklarının işgaline direkt katıldı. Bu yıllar içinde Ermenistan’a her türlü desteği sunan Rusya, şimdi de Azerbaycan’a yönelik tutumunu gizlemiyor.

Moskova’da Yukarı Karabağ bölücü rejiminin temsilciliği mevcut ve onlar sık sık Rusya’nın başkentinde gösteriler düzenliyor.

Kısacası Rusya kiminle dost, kiminle düşman olduğunu her adımda açıkça sergiliyor. Azerbaycan bayrağına yönelik bu denli hakaretse asla kabuledilemez.

Moskova’da bulunan AVM’lerin büyük bir kısmı Ermeni iş adamlarına ait. Eğer Mega’nın da sahibi bir Ermeniyse olayı provakasyon olarak nitelendirebiliriz. Ama böyle olsa bile, görünen o ki Rusya, bu saygısızlığa izin vererek suça ortak olmuş.

www.yenicag.info

2.2 K