Sanatçı Nuray Hafiftaş hayatını kaybetti

Bir süredir kanser tedavisi gören Türk halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş yaşamını yitirdi. Nuray Hafiftaş dün gece yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Ünlü sanatçı tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 54 yaşındaki sanatçı Nuray Hafiftaş hayatını kaybetti. Acı haberden sonra Nuray Hafiftaş’ın yakınları hastaneye akın etti. Nuray Hafiftaş’ın vefatı sanat camiasını yasa boğdu.

“SENİ ÇOK ÖZLEYECEĞİM”

Hafiftaş, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında geçirdiği kalın bağırsak ameliyatından sonra karaciğerine de sıçrayan kanser nedeniyle Pendik’teki özel bir hastanede tedavi altına alınmıştı.

İBRAHİM KALIN’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, sosyal medya hesabı üzerinden Hafiftaş’ın ölümünün ardından üzüntüsünü dile getirdi. Kalın Twitter hesabından, “Türk halk müziğinin kıymetli sanatçısı Nuray Hafiftaş’a Allah’tan rahmet, yakınlarına sabr-ı cemil diliyorum. Her türlü çaba sarfedildi ama vade dolunca… Başımız sağ olsun.” mesajını paylaştı.

BAKAN KURTULMUŞ’TAN TAZİYE MESAJI

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Nuray Hafiftaş’ın vefatı nedeniyle bir taziye mesaj yayımladı. Bakan Kurtulmuş mesajında, “Türk halk müziğinin yenilikçi, üretken ve gülen sesi Nuray Hafiftaş, kültürümüze verdiği değer, çalışkanlığı ve sanatına bakış açısıyla her zaman saygıyla anılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum” dedi.

www.yenicag.info

969