"Sivil barış ve etnik uyum, devletin gelişmesi için vazgeçilmez şartlardır" - Kırgızistan Cumhurbaşkanı Ceenbekov

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, bugün 6 Aralıkta Kırgızistan Halk Asamblesi Konseyi Başkanı Abdıganı Erkebayev ve Başbakanlık Yerel Yönetimler ve Etnik İlişkiler Devlet Ajansı (GAMSUMO) Direktörü Bahtiyar Saliyev’i makamında kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, görüşmede, etnik ilişkiler alanındaki devlet politikasını geliştirmeye yönelik tedbirler tartışıldı.

Cumhurbaşkanı, sivil barışın ve etnik uyumun, herhangi bir devletin sürdürülebilir kalkınması için vazgeçilmez şartlar olduğunu vurguladı. Ceenbekov, Kırgızistan’daki halkın birliğini ve etnik çeşitliliğin gelişimini güçlendirmek için etkili önlemler geliştirme gereğine dikkat çekti.

Devlet Başkanı, Kırgızistan Halk Asamblesi ve GAMSUMO’nun toplumun konsolidasyonunda özel rol oynadığını, ülkedeki halkın birliğini ve sivil kimliği güçlendirdiğini belirtti.

Ayrıca, bölgesel kalkınma için devam eden devlet politikası ve bunun iyileştirilmesine yönelik tedbirler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

www.yenicag.info

169