Türkmenbaşı`nın köpek sevgisi had safhaya ulaştı: "Başkent`te köpek heykeli"

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, başkent Aşkabat’ta devam eden inşaat projelerini inceledi.

Türkmen Lider, şehrin batı kısmında inşası devam eden Aşkabat’ın inşasının 16.etabındaki toplu konut projeleri ve diğer tesislerin inşasını gezdi.

Aşkabat Belediye Başkanı Şamuhammet Durdılıyev ve Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği Başkan Yardımcısı D.Hudayberdiyev, 16.etap çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Bu proje kapsamında Genel İnşaat Planına göre, Taslama ve Tahran caddeleri arasındaki bölüme, 10 tane 12 katlı 72 daireli ve 6 adet 12 katlı 48 daireli konutlar inşa edilecek.

Türkmen Lider, konut projelerindeki inşaat çalışmalarını inceledi. Cadde üzerinde inşa edilmesi planlanan otobüs duraklarının dış görünümlerine dikkat çekti.

Fransız Bouygues firması yetkilisi Türkmen Liderine kendilerine verilen projeler hakkında bilgi verdi. Bu şirket Aşkabat’ın güney kısmında birçok projelere imza atmaktadır.

Ayrıca Devlet Başkanı’na 2020 yılında Türkmenistan’ın Tarafsızlık statüsünün 25.yıldönümü için hizmete açılması planlanan projeler gösterildi. Türkmen alabay cinsi köpek heykelinin projesi sunuldu.

www.yenicag.info

380