Yıldırım: Misliyle karşılık bulacak

Binali Yıldırım, AK Parti Aksaray İl Kongresi’nde konuştu. Suriye’deki son gelişmeleri değerlendiren Yıldırım, “Şunu herkes iyi bilmelidir. Türkiye’ye karşı yapılacak her türlü saldırı, ister içeriden olsun ister dışarıdan olsun, misliyle karşılık bulacaktır. Bu ülkenin huzurunu bozanlara asla fırsat verilmeyecektir.” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, “AK Parti kongrelerinde bir bayrak yarışı, bayrak değişimi var. Bayrak değişiyor ama hizmet aşkı, parti sevgisi asla azalmıyor.” dedi.

Yıldırım, partisinin Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen Aksaray 6. Olağan İl Kongresi’ne katılarak partililere hitap etti. Aksaray’ın, Anadolu hikmetinin filizlenip bir çınara dönüştüğü yer olduğunu söyleyen Yıldırım, “Somuncu Baba, Hacı Bayram-ı Veli, Akşemseddin çizgisinde Anadolu erenleri, Anadolu’nun ruhu buradadır, Aksaray’dadır. Bu çizgiyi temsil eden siyasi parti de AK Parti’dir.” dedi.

Kurulduğu günden bu yana AK Parti’nin önünün kesilmeye çalışıldığını dile getiren Yıldırım, “AK Parti’nin ayak sesleri, vesayet odaklarını o kadar korkutmuştu ki daha ilk anda kapatılma davası açıldı ancak buna rağmen 3 Kasım 2002’de yapılan genel seçimlerde AK Parti tek başına, iş başına geldi.” dedi.

Aradan geçen yıllara rağmen saldırıların asla durmadığını, sona ermediğini ifade eden Yıldırım, “Hatırlayın, 2007 seçimleri öncesi 27 Nisan e-muhtırasını gördük. 17/25 Aralık darbe girişimini, Gezi olaylarını hep beraber yaşadık. Bu da yetmedi, bu defa 15 Temmuz alçak darbe girişimini yine birlikte karşıladık. Aksaray, milletin emanetine sahip çıktı.” diye konuştu.

Demokrasiye sahip çıktıklarını, hukuk devleti ilkesinden taviz vermeden mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceklerini belirten Yıldırım, şöyle devam etti:

“Milletimizle el ele vererek bütün bu zorlukların üstesinden geldik. AK Parti kadroları bu milletin partisidir. AK Parti olarak 80 milyon vatan evladının, milletimizin kardeşliği için siyaset yapıyoruz. Her yaptığımızı birliğimiz, beraberliğimiz, Türkiye’nin aydınlık yarınları için yapıyoruz. Demokrasiye inanıyoruz, kimseyi de kendimize benzetme arzusunda değiliz. Türkiye özgürlüklerin ülkesidir. Buradan açık söylüyorum, herkes inandığı gibi yaşayacak, herkes inandığı gibi kendisini ifade edecek. Herkes özgürce haklarını kullanırken ülkenin, devletin bütünlüğüne riayet edecek.”

www.yenicag.info

494