"Yönetim sistemini iyileştirmeliyiz" - Kırgızistan Cumhurbaşkanı Ceenbekov

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, tarımın Kırgızistan için stratejik öneme sahip olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Devlet Başkanı Sooronbay Ceenbekov, Tarım, Gıda Sanayi ve Arazi Islahı Günü vesilesiyle çalışanları tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi, Ceenbekov’un tebrik mesajını yayınladı.

Mesajda, tarımın ülke için stratejik öneme sahip olduğu, nüfusun çoğunluğu için iş sağladığı, yaşam standartlarını yükselttiği ve ekonomiye önemli katkı sağladığı vurgulandı.

Eskiden beri köylülere ve çobanlara toplumda saygı gösterildiği kaydedilen mesajda, şunlar kaydedildi:

“Organik ürünlerin üretiminde asırlık tecrübenin devamında, önümüzdeki yıllarda kendimizi bir menşe ülkesine ve organik ve doğal ürün ihracatçılarına dönüştürmek için yeni teknolojiler kullanarak bir hedef belirledik. Bunun için, küçük çiftlikleri büyük kooperatiflerde birleştirmek, sulama sistemleri inşa etmek ve sulama alanlarını artırmak gerekiyor. Yönetim sistemini iyileştirmeli ve endüstrinin dijitalleşmesini hızlandırmalıyız.”

Kutlama mesajında ayrıca, devletin işleme tesislerinin yaratılması ve inşasına, yeni projelere destek verilmesine özel önem verdiğinin altı çizildi. Ayrıca, günümüzde bütçe kaynaklarının büyük kısmı bölgelere gittiğine işaret edildi.

Çalışanlara sağlık ve başarılar dilenen mesajda, “Ortak çabalarınız sayesinde, kırsal bölgelerin gelişmesinde sizinle birlikte iyi göstergeler sağlanmıştır. Size derin şükranlarımı sunarım. Ülkenin kalkınmasına katkıda bulunmaya devam edeceğinizden eminim.” ifadeleri kullanıldı.

www.yenicag.info

164