5. Hazar Medya Forumu Astrahan`da yapıldı

5. Hazar Medya Forumu 24 Eylül tarihinden itibaren başladı.

Rusya’nın Astrahan kentinde düzenlenen 5. Hazar Medya Forumu’na Rusya Federasyonu, Azerbaycan, Türkmenistan, İran, Kazakistan ve Özbekistan’dan 200`den fazla gazeteci, politolog ve bilim insanı katılıyor.

Kazanılan deneyimlerin paylaşılması, ileri teknolojilerin kullanımı ve ortak projelerin uygulanması, daha kaliteli bir haberleşme ağının yaratılmasının yanı sıra profesyonellik ve yaratıcı süreçlerin teşvik edilmesinin önemi üzerinde durulan forumun açılış töreninde konuşan Astrahan kenti gubernatörü İgor Babuşkin, 2021 yılında gerçekleştirilecek İkinci Hazar Ekonomik Forumu`nun da Astrakhan`da gerçekleştirileceğini söyledi.

Forumda Yeni Çağ Medya Grubu`nu Grup Başkanı Agil Alesger temsil ediyor. Bundan başka forumda Azerbaycan`ı temsilen ünlü gazeteci ve politologlardan – Gülnare Memedzade, Nadir Şefiyev, Ali Hacızade, Elhan Alesgerov, Cengiz İsmayılov, Hamit Hamidov, Hikmet Hasanov, Almaz Kasımova, tarihçi Rizvan Hüseynov ve başkaları bulunuyor.

Şunu belirtelim ki, bu proje Bağımsız Devletler Topluluğu Devletlerarası İnsani İşbirliği Fonu`nun desteği ile gerçekleştiriliyor.

www.yenicag.info

479