Azerbaycan Dışişleri`nden gerginlik açıklaması: "Sorumluluk doğrudan Ermenistan'ın askeri ve siyasi yönetimine aittir"

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan topraklarına sızma girişiminde bulunan Ermeni teröristin yakakanmasına ilişkin açıklama yaptı.

Dışişlerinden yapılan açıklamada, “Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 16 Ağustos’ta Ermenistan silahlı kuvvetlerine bağlı keşif-sabotaj grubu terör operasyonları gerçekleştirmek amacıyla Azerbaycan topraklarına sızma girişiminde bulunmaya çalışsa da Ermenistan’ın bir sonraki provokasyonu engellendi ve sabotaj grubunun bir üyesi gözaltına alındı.

Ermenistan’ın BM Güvenlik Konseyi’nin bölgedeki duruma ilişkin toplantısıyla aynı gün askeri provokasyonları sürdürmesini manipülasyon politikasının devamı olarak görüyor ve şiddetle kınıyoruz.

Ermenistan’ı bölgede durumu gerginleştiren provokatif adım ve açıklamalardan, Azerbaycan’ın iç işlerine karışma niyetinden kaçınmaya, uluslararası toplumun kafasını karıştırma girişimlerini sürdürme yerine yükümlülüklerini yerine getirmeye çağırıyoruz.

Bölgedeki durumun tırmanmasının sorumluluğu doğrudan Ermenistan’ın askeri ve siyasi yönetimine aittir.” ifadelerine yer verildi.

www.yenicag.info

512