Bakü'de şiddetli patlama: 7 ölü, 24 yaralı var

Azerbaycan’da bugün öğle saatlerinde bir mobilya imalathanesinde meydana gelen patlamada 24 kişi yaralandı ve 7 kişi hayatını kaybetti.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye bağlı Binagadi ilçesinde bir mobilya imalathanesinde patlama meydana geldi. Olayın ardından patlamanın olduğu binaya 19 ambulans gönderildi.

Olay yerine giden sağlık ekipleri bir kişiye ilk müdahaleyi yaparken, 24 kişiyi hastaneye kaldırdı. Yaralanlardan 10 kişi gerekli müdahalelerin yapılması için Klinik Tıp Merkezi’ne, 14 kişi ise Narimanov Tıp Merkezi’ne tahliye edildi. Hastalarda birinci dereceden yanık ve kafa travmaları oluştu. Azerbaycan basını, yaralı vatandaşların tıbbi bakımlarının devam ettiğini kaydetti.

Azerbaycan Başsavcılığı ve Acil Durumlar Bakanlığı tarafından konuyla ilgili ortak basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, olay yerine gönderilen ekipler tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından yangının, kısa sürede söndürüldüğü bildirildi. Ayrıca yapılan ilk incelemeler sonucunda 6 kişinin cansız bedenine ulaşıldığı aktarıldı. Daha sonra bir kişinin de cansız bedeninin bulunması sonucu ölenlerin sayısı 7`ye yükseldi.

Öte yandan, patlama nedeniyle olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

www.yenicag.info

982