Baykal’ın son sağlık durumuyla ilgili açıklama

Deniz Baykal’ın sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş,”Güçsüzlükte bir miktar iyileşme var. Ateşi düştü, antibiyotiğe cevap veriyor.” dedi.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı. Minimal de olsa olumlu gelişmeler olduğunu belirten İbiş, “Bu bizim için çok önemli. Güçsüzlükte bir miktar iyileşme var. Ateşi düştü, antibiyotiğe cevap veriyor. Şu anda beyin ödemi var ama ilerlemesi durmuş durumda dün geceye göre. Bu da bizim için çok güzel bir sonuç. Şu anda bunlar bizi ameliyattan uzaklaştıran adımlar. Durumu stabil.” bilgisini verdi.

“ŞU AN AMELİYATA GEREK YOK”

İbiş, geçirdiği rahatsızlığın ardından Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesinde dün tedavi altına alınan Deniz Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin AA muhabirine açıklama yaptı.
Baykal’ın durumunda dün gece bir değişiklik olduğunu ve 12 saatte bir yapılması gereken tomografinin bu nedenle öne alındığını belirten İbiş, tetkik ve incelemeler sonucunda bir ameliyat kararlaştırılmadığını aktardı.

“GÜÇSÜZLÜKTE BİR MİKTAR İYİLEŞME VAR”

Deniz Baykal’ın bu sabah yapılan ilk muayenesinde durumunun iyi olduğunu vurgulayan İbiş, şu bilgileri verdi:
“Olumsuz bir gelişme yok. Tam tersi minimal de olsa olumlu gelişmeler var. Bu bizim için çok önemli. Güçsüzlükte bir miktar iyileşme var. Ateşi düştü. Antibiyotiğe cevap veriyor. Şu anda beyin ödemi var ama ilerlemesi durmuş durumda dün geceye göre. Bu da bizim için çok güzel bir sonuç. Şu anda bunlar bizi ameliyattan uzaklaştıran adımlar. Durumu stabil.”

İbiş, Baykal’ın durumunun takibine tomografi ile devam edileceğini bildirdi.

www.yenicag.info

685