Biden`dan Aliyev`e mektup: "Azerbaycan`la birlikte çalışacağız"

ABD Başkanı Joe Biden, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev`e mektup gönderdi. Biden, “ABD, ekonomik iş birliği için yeni imkanları değerlendirmek arzusundadır” dedi.

Amerika Birlşeik Devletleri Başkanı Joe Biden, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev`i ve Azerbaycan halkının Nevruz Bayramı`nı kutladı.

Biden Aliyev`e gönderdiği mektupta, “Size ve Azerbaycan halkına mutlu Nevruz Bayramı diliyorum. Bu yenilenme çağı bizim işbirliğimizin ve barışa bağlılığımızın bir daha teyit edilmesi için fırsattır. Benim yönetimim güvenlikle ilgili ortak endişeler ve bölgesel barış konularının çözümü istikametinde Azerbaycan`la ortak çalışacaktır. AGİT Minsk Grubu Eşbaşkanı ülke olarak biz Dağlıq Karabağ münakaşasının barış yolu ile dayanıklı çözümünü sağlamak için taraflara yardım etmeye, barışçıl gelecek için Ermenistan ve Azerbaycan arasında barışın teşvik edilmesine bağlı kalıyoruz. Biz Hazar Denizi’nde ekonominizi çeşitlendirme ve enerji fırsatlarını geliştirme çabalarınızı da destekliyoruz. ABD, ekonomik iş birliği için yeni imkanları değerlendirmek arzusundadır. Yeni yılın ve yeni baharın gelişi nedeniyle Size ve Azerbaycan halkına en iyi dileklerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

Agil Bekir

www.yenicag.info

839