Binali Yıldırım Bakü`de: Azerbaycan Başbakan Yardımcısı Ahmetov ile görüştü

Türkiye`nin son Başbakanı, eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım Azerbaycan`a geldi.

İktidardaki Yeni Azerbaycan Partisi (YAP) Basın Merkezi`nden yapılan açıklamaya göre, resmi ziyaret kapsamında Azerbaycan`ın başkenti Bakü`de bulunan TBMM eski Başkanı, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım`ın Azerbaycan Başbakan Yardımcısı, YAP Genel Başkan Yardımcısı Ali Ahmetov ile bir araya geldi.

Türkiye ve Azerbaycan arasındaki dostluk ilişkilerine değinen Ali Ahmetov, bugün tüm dünyanın bu dostluk ve kardeşliğe şahit olduğunu söyledi.

“Türkiye Cumhurbaşkanının, devlet resmilerinin, tüm Türk toplumunun bize verdiği manevi ve siyasi destek, Azerbaycan`ın gücünü ve kudretini daha da artırıyor. Bu nedenle Azerbaycan halkı bu desteği çok yüksek değerlendiriyor.” diyen Ahmetov, İzmir`de meydana gelen depremden dolayı tüm Türk halkına başsağlı dileklerini iletti.

Azerbaycan`ın hakkı için savaştığını bildiren Binali Yıldırım, Dağlık Karbağ`la ilgili bugüne kadar yürütülen müzakerelerin hiçbir işe yaramadığını söyledi ve Azerbaycan`ın bugünkü savaşta bir destan yazdığının altını çizdi.

Savaşta şehit olanlara “Allah`tan rahmet, yaralılara acil şifalar” dileğen Yıldırım, Türkiye`nin her zaman Azerbaycan`ın yanında yer alacağını vurguladı.

Görüşmede, Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili – TBMM Başkanvekili Celal Adan, Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşad Zorlu ve Binali Yıldırm`ın oğlu Erkam Yıldırım da yer aldı.

www.yenicag.info

838