Binali Yıldırırım: Oyu veren İstanbul halkıdır ve onların takdiri başımızın, gözümüzün üstündedir.

AK partinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, yaptığı açıklamada İstanbul için sayımların devam ettiğini və İmamoğlu`nun kendisinden 25 bin civarı fazla oy aldığını belirtti. 319 500, yani aradakı farkın on katından fazla iptal oy olduğunu, yapılan bir çok usülsüzlüklerin ve hatalı girişlerin de olduğunu bildiren Yıldırım, bunun çok mühim bir oran olduğunun altını çizdi.

Binali Yıldırım, “Biz tebrik etmesini biliriz, ancak sürecin de devam ettiğini söylemekte fayda var” dedi ve mücadelenin henüz dahi devam ettiğini vurguladı.

“Kim kazanırsa, kazansın, İstanbul halkına teşekkür ediyorum” diyen Yıldırım, çok güzel seçim kampanyasının yürütüldüğünü bildirdi.

Binali Yıldırım, “Oyu veren İstanbul halkıdır ve onların takdiri başımızın, gözümüzün üstündedir. Ömrüm boyu milletime yararlı işler yapmak için gayret ettim, bundan sonra da konumum ne olursa olsun aynı şekilde ülkeme, milletime hizmet etmeğe devam edeceğim. Benim için makamlar insanların gönlündeki makamlardır, gerisi gelip geçici işlerdir” diye konuşmasını sonlandırdı.

Agil Bekir

www.yenicag.info

400