Canlı yayında evlilik programlarını böyle protesto ettiler…

Kontv’de yayınlanan ve Aşık Zeki Erdali tarafından sunulan Bu Toprağın Türküleri adlı programda evlilik programları protesto edildi.

Evlilik programlarının aile yapısını bozduğunu ifade eden Aşık Zeki Erdali ‘ bu programlar ailemizin temelini dinamitliyor. Saygıyı sevgiyi ortadan kaldırıyor. Kimin eli kimin cebinde belli değil’ dedi. RTÜK’ün konuya el atması gerektiğini belirten Erdali yetkilileri bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.

Programa ilahiyatçı yazar Süleyman Duman ve Kanal Urfa Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Toru da katıldı. İbrahim Toru ‘ Programa katılan bayanlar ve erkekler hergün bir başkasıyla geziyor, nişanlanıyor böyle rezalet olmaz. Kadınların onuru ayaklar altına alınıyor. Hepsi konu mankeni, figüran durumunalar. Yapım şirketleri para kazanacak diye ailenin temeline dinamit konmaz ‘ dedi.

Program içerisinde Aşık Zeki Erdali, İlahiyatçı Yazar Süleyman Duman ve İbrahim Toru sırtlarını dönerek evlikik programlarını protesto ettiler. Bu ilginç protesto diğer yerel kanallarda da yayınlandı…

Tr.Yeniçağ.Az

www.yenicag.info

402