Cumhurbaşkanı Aliyev, MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya başkanlığındaki heyeti kabul etti

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli`nin talimatıyla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Ermeni işgalinden kurtarılan Şuşa`da 9 derslikli okul projei ile ilgili oluşturulan heyette yer alan Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya`yı, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım`ı ve okul projesinin de mimarı olan Eski Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın`ı kabul etti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi`nden yapılan açıklamaya göre Aliyev, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya başkanlığındaki heyeti kabul etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli`nin selamlarını Aliyev`e ileten Karakaya, Vatan Savaşı`nda kazanılan zaferden dolayı Cumhurbaşkanı Aliyev`i tebrik etti.

Karakaya, Şuşa`ya yapılacak okul projesi ile ilgili Aliyev`i bilgilendirerek Eğitim Bakanı ve diğer yetkililerle görüşmeler yaptığını bildirdi.

Kendisinin selkamlarını da Devlet Bahçeli`ya iletilmesini rica eden Aliyev, İkinci Karabağ Savaşı`nda Türkiye`nin Azerbaycan`a verdiği desteği hatırlatarak MHP Genel Başkanı Bahçeli`nin açıklamalarının da siyasi ve manevi öneme sahip olduğunu belirtti.

İleri sürülen okul projesi için MHP`ye teşekkürünü bildiren Aliyev, okul binası için uygun yerin seçilmesi ile ilgili talimat vereceğini söyledi.

www.yenicag.info

897