Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Artık bu ülke Taksim'deki bir Gezi olayını yaşamayacak ve yaşatmayacaktır"

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki protestoları eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öğrenci misiniz, yoksa siz rektörün odasını basmaya kalkışan terörist misiniz? Artık bu ülke Taksim’deki bir Gezi olayını yaşamayacak ve yaşatmayacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Artvin-Bilecik-Çankırı-Gaziantep-Iğdır 7’nci olağan il kongrelerine AK Parti Genel Merkezi’nden canlı bağlantıyla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Ülkemizin haklarını ve menfaatlerini korumak için kararlı bir mücadele sürdürüyoruz. Bugüne kadar yaptığmız fedakarlıkların boşa gitmesi ve elde ettiğimiz kazanımlardan geriye gidiş olmaması için çalışıyoruz. Küresel siyasi ve ekonomik dengeler sarsılırken ülkemizin önümüzdeki dönemde kendine güçlü bir yer edinmesi için çalışıyoruz. Bunun lokomotifi elbette Cumhur İttifakı’dır.

“CHP 7/24 YALAN PARTİSİNE DÖNÜŞMÜŞTÜR”

Böyle bir mücadeleye ülkenin tüm siyasi partilerinin tüm sivil toplum kuruluşlarının destek vermesi gerekir. Malesef siyasi hırsları bulunan bir kesim vardır. Bunların sözcüsü ve öncüsü de CHP’dir. CHP 7/24 yalan partisine, başındaki zat da 7/24 yalan söyleyen birisine dönüşmüştür.

Boğaziçi Üniversitesi’nde, terör örgütlerinin üyesi olan bu gençleri biz ülkemizin gerçek manada milli ve manevi değerlere sahip gençleri olarak kabul etmiyoruz. Siz öğrenci misiniz, siz talebe misiniz, yoksa siz rektörün odasını basmaya kalkışan terörist misiniz? Bu ülke teröristlerin hakim olduğu bir ülke olmayacak. Buna da asla fırsat vermeyeceğiz. Gereği neyse yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz. Artık bu ülke Taksim’deki bir Gezi olayını yaşamayacak ve yaşatmayacaktır. Bay Kemal, sen eğer bu yolda devam edeceksen buyur devam et. Terörist arkadaşlarınla yola devam edeceksen buyur devam et. Biz teröristlerle beraber olmadık olmayacağız.

“ORTALIĞI BULANDIRMASINLAR YETER”

Gölge etmeseler yeter ona bile razıyız. Türkiye terörle mücadele ederken, terör örgütlerinin yanında yer almasalar yeter. Önce kendi içlerinde tecavüz, taciz bütün bu adiliklerden arındırılmış bir siyasi parti olsunlar yeter. Türkiye sınırlarını güvenli hale getirmenin kavgasını verirken emperyalistlerin sözcüsü olmasınlar yeter. Türkiye Avrupa Birliği’nden ABD’ye kadar nice gücün ithamına maruz kalırken onların değirmenine su taşımasınlar yeter. Türkiye küresel ekonomik krizin etkileriyle boğuşurken yalanlarla ortalığı bulandırmasalar yeter.

Yalanı gür sesle söyleyince herkesi inandıracağını sanan zihniyeti milletimizin takdirine havale ediyoruz. Kabine toplantımızda kapsamlı değerlendirmeler yaptım. Dün CHP’nin başındaki zat çıktı yine tamamı yalan olan ithamlarla bu hakikatleri gölgelemeye çalıştı. Çiftçilerimize destek ödemesi yapılmadığını söyleyen bu zat 22 milyar liralık destek ödemelerini bu yıl yapılacak 24 milyar liralık destek ödemelerini yok sayıyor. Bu zat, Türkiye’nin dünyanın en büyük gıda ihracatçılarından biri olarak yurt dışından aldığı buğdayı ve diğer ürünleri işleyip sattığını görmek istemiyor. Çiftçimize ekmesi, biçmesi, üretmesi için her türlü desteği verdiğimizi daha fazlasıyla da vereceğimizi görmeyen gözlere, duymayan kulaklara diyecek sözümüz yoktur.

“BAHÇELİ’NİN AÇIKLAMASINI MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ”

Önceki gün, hukuk ve ekonomi reformlarımız konusunda milletimizi bilgilendirirken aynı zamanda sivil anayasa ihtiyacımızı tartışmamızın zamanının geldiğini söylemiştik. Bu anayasa ülkemize kazandırdığımız tarihi atılımların üzerinde inşa edilecektir. Bu konuda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamalarını memnuniyetle karşıladık. Mevcut anayasayı bir kenara bırakıp sivil bir anayasa üzerinde çalışmak Türkiye’nin önünde engin ufuklar açacaktır. Yeni anayasa çalışmasına Cumhur İttifakı ortağımızla birlikte öncülük edeceğiz. Böylesine kapsamlı bir çalışma ülkedeki tüm kesimlerin içinde yer almasıyla anlamlı hale gelecektir. Sabote etmek yerine olumlu katkıda bulunmak isteyen herkesi yeni anayasa çalışmalarının içinde görmek istiyoruz.

www.yenicag.info

259