Erdoğan-Putin görüşmesinde gündem S-400

Moskova’da ikili görüşme gerçekleştiren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ortak açıklama yaptı. Putin, “Gündemimizde S-400 hava savunma sisteminin sevkiyatının tamamlanması var” derken, Erdoğan, “Rusya ile ikili ticaret hacminde hedefimiz 100 milyar dolara ulaşmak” diye konuştu.

8. Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısına katılmak için Moskova’da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya lideri Putin’in baş başa görüşmesi sona erdi.

Kremlin Sarayı’nda basına kapalı gerçekleştirilen görüşme, 2 saat 15 dakika sürdü. Görüşmenin ardından kameraların karşısına geçen liderler, basın mensuplarına açıklamalarda bulundular.

“Ülkelerimiz arasındaki askeri-teknik işbirliğini güçlendirmek için görevler var önümüzde” diyen Rusya lideri Putin, şunları söyledi:

“Türkiye’ye S-400 hava savunma sistemi sevkiyatı anlaşmasının gerçekleştirip tamamlanması, ikili ilişkilerdeki önceliğimiz. Türkiye ile gündemimizde, bu ülkeye başka modern Rusya yapımı askeri ürünler sevk etme projelerimiz de var.”

www.yenicag.info

184