Fetullah Gülen’in evini ahır yapmak için istedi

Erzurum Valisi Azizoğlu’nun 15 günde bir düzenlediği ‘Halk Günü’ toplantısına katılan 5 çocuk annesi Nurbayan Ağdaş, “Gülen’in yurdunu bize verin oğlum ahır yapıp içinde hayvan beslesin” dedi.

Erzurum’un Palandöken ilçesinde oturan Nurbayan Ağdaş, çocuklarına iş bulmak için Vali Seyfettin Azizoğlu’nun Hükümet Konağı’nda düzenlediği ‘Halk Günü’ toplantısına katıldı.

Ankara’yı bombalayan F-16 pilotu: Darbe girişiminden 6 ay önce Gülen ile görüştük

“TERÖRİST BAŞI TERÖRİST YETİŞTİRDİ, BİZ DE HAYVAN YETİŞTİRELİM”

Sıra kendisine geldiğinde Vali Azizoğlu’ndan ABD’de yaşayan Fethullah Gülen’in doğduğu Pasinler İlçesi’ne bağlı Korucuk Köyü’ndeki mal varlığını isteyen Nurbayan Ağdaş, şunları söyledi:

“Oğlum Abdulsamet, tarım il müdürlüğünde mevsimlik işçi. Altı ay çalışıyorsa altı ay boş. Şimdi işsiz. Tarımdan anlıyor. Sizden isteğim, duyduğuma göre FETÖ’nün Korucuk köyünde yurdu varmış. O yurdu bize verin oğlum ahır yapıp içinde hayvan beslesin. Terörist başı yıllarca orada PKK yetiştirdi, bundan sonra da biz hayvan yetiştirelim. Tapusunu da isterim, sonra köylüler gelip burası bizim demesinler” diye konuştu.

“BİZ ONA AHIR VE HAYVAN VERECEĞİZ”

Eşinin işçi emeklisi olduğunu söyleyen Nurbayan Ağdaş’ın isteğini dinledikten sonra toplantıya katılanlarla birlikte gülen Vali Seyfettin Azizoğlu, “Doğru söylüyorsun. Tamam. Hayvancılıktan anlarsa. Biz ona bir ahır ve hayvan vereceğiz çalışsın. Tarım il müdürlüğüne gidip proje var, ona dahil olsun” dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=oMxZcBkCs4s

Tr.Yeniçağ.Az

www.yenicag.info

519