"Güçlü Türkiye'nin tüm taşlarının yerine oturması için Erdoğan'a ihtiyaç var" - Ali Hacı Ağaevli

Ali Hacı Ağaevli, “Güçlü Türkiye’nin tüm taşlarının yerine oturması için Erdoğan’a ihtiyaç var” ifadelerini kullandı.

Azerbaycan Hukuki, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Direktörü, Dünya Azerbaycanlıları Kongresi’nin Avrupa Ülkeleri Koordinatörü Ali Hacı Ağaevli, Türkiye’de önümüzdeki Pazar gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili Yenicag.az için yazı kaleme aldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra gelmiş en büyük devlet adamının Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunun altını çizen Ağaevli, “Atatürk iktidarından sonra dış mihraplar yeniden kendi yetişdirdikleri kişiler vasıtasıyla Türkiye Cumhuriyeti’nde kendilerine yer edinmeyi başardılar. Oyunu Erdoğan bozdu. Ona karşı tüm kim ve nefretlerin sebebi işte budur. Yalnızca Türkiye’de değil, Kafkaslar’da, Afrika’da, dünyanın dört bir yanında kendini herkesten yüce gören beşliye karşı dik durdu. Abdülhamit gibi oyun içinde oyun kurdu.” ifadelerini kullandı.

Ağaevli, Erdoğan’ın milliyetçilerin Kızılelma’sını teker teker gerçekleştirdiğini belirterek Gazi Mustafa Kemal’in partisi başka siyaset izlerken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atatürk’ün gelecek nesillere vasiyetini yerine getirdiğini kaydetti.

“Yalnız Atatürk’ün değil ecdadının da yolundan gidiyor. Fatih Sultan Mehmet’in camiye dönüştürdüğü Ayasofya’yı tüm baskılara rağmen yeniden ibadete açtı. Bunu yaparken hem içeriden hem de dışarıdan saldırılara maruz kaldı. Dünyanın süper güçleri açık bir şekilde onu devirmek istediklerini beyan ediyorlar. Bunun için çaba sarfediyorlar. Tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi. FETÖ, PKK gibi terör örgütleri ile ayağına dolanmak istiyorlar. Fakat Erdoğan onların üzerine basarak yürüyor.

Güçlü Türkiye’nin tüm taşlarının yerine oturması için Erdoğan’a ihtiyaç var. Çünkü gözükara olmayanın, risk alamaya cesaret etmeyenin 20 yılda bu kadar yol katetmesi mümkün değildi. Erdoğan’ın yaptıkları ise yapacaklarının teminatıdır.” diye Ağaevli belirtti.

www.yenicag.info

586