Irak’ın kuzeyine Pençe Kartal-2 Harekatı düzenleniyor

Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesine Pençe Kartal-2 Harekatı düzenleniyor. Ğece başlatılan hava harekatında saldırı hazırlığındaki teröristlerin barındığı bölgeler hedef alınıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK/KCK terör örgütünün, Irak’ın kuzeyinde yeniden barınma alanları ve mevziler oluşturmaya devam ettiğini ve geniş çaplı bir saldırı hazırlığında olduğunu tespit etti.

Gara bölgesinde bulunan ve teröristler tarafından kullanılan hedeflere yönelik bugün saat 02.55’te “Pençe Kartal-2 Harekatı” düzenlendi. Operasyon sürüyor.

Milli Savunma bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek; Irak kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak kuzeyinde Gara bölgesinde bulunan ve teröristler tarafından kullanılan hedeflere 10 Şubat 2021 günü saat 02.55’ten itibaren “Pençe Kartal-2 Harekâtı” düzenlendi. Operasyona devam edilmektedir” denildi.

www.yenicag.info

73