İzmirli güzel oyuncuya Kristal Çam ödülü

İzmirli güzel oyuncu Şeyda Merve Kölük, Community Media Agency’nin düzenlediği geleneksel Kristal Çam ödüllerinde yılın en iyi çıkış yapan kadın oyuncusu ödülünü aldı.

Kariyerini İstanbul’da sürdüren ve uzun yıllar emek verdiği tiyatronun ardından dizi sektöründe de boy gösteren güzel oyuncu rol aldığı son dizide gösterdiği performansla ödüle layık görüldü.

Şişli Tiyatrosu’nda kariyerini sürdüren Şeyda Merve Kölük, dizi sektörüne adım atarak hayatında yeni bir sayfa açtı. İlk olarak Menajerimi Ara isimli dizide karşımıza çıkan Kölük, ardından TRT’de yayınlanan Kara Tahta dizisinde oynadığı görme engelli avukat Müge karakteriyle tüm dikkatleri üzerine çekti. Ardından ters köşe yapan güzel oyuncu, TRT’de yayınlanan Benim Güzel Ailem isimle komedi dizisinde rol aldı.

Cumhuriyetin 100’üncü yılı nedeniyle TRT Dijital için çekilen Mahsusa Trablus dizisinde Atatürk’ün kardeşi Makbule karakterini canlandıran güzel oyuncu, son olarak Fox TV’de yayınlanan ve milyonları ekranlara kilitleyen Kirli Sepeti dizisinde boy gösterdi. Dizide namus cinayetine kurban giden Meryem’i canlandıran Şeyda Merve Kölük, bu performansı ile MBA okullarının düzenlediği geleneksel Kristal Çam ödüllerine aday gösterildi.

Community Media Agency’nin düzenlediği ve MBA okullarında gerçekleştirilen ödül töreninde yılın çıkın yapan oyuncusu ödülünü alan Şeyda Merve Kölük, yaptığı konuşmada büyük heyecan yaşadığını belirterek, aldığı ödülü kendisine desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ailesine adadığını söyledi. Bundan sonraki kariyerinde daha önemli işlere imza atmak istediğini vurgulayan Kölük, “Beni bu ödüle layık gören jüri üyelerine teşekkür ederim. Bu ödülün hakkını vermek için elimden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğim” dedi.

www.yenicag.info

1.2 K