Kazakistan Azerbaycanlıları Birliği Başkanı Hamedov, Cumhurbaşkanı Aliyev’i tebrik etti

Kazakistan Azerbaycanlıları Birliği Başkanı, Kazakistan Parlamentosu 7. dönem Milletvekili Abilfas Hamedov, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i seçimde büyük farkla kazandığı zaferi dolayısıyla tebrik etti

Başkan Hamedov, Kazakistan Azerbaycanlıları Birliği ve şahsı adına, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i erken cumhurbaşkanlığı seçimlerinde büyük farkla kazandığı zaferi vesilesiyle içtenlikle tebrik ederek, Türk Dünyası işbirliğinin liderlerinden olan Azerbaycan’ın refahı ve kalkınması uğrundaki faaliyetlerinde başarı ve yeni zaferler diledi.
Başkan Hamedov, 7 Şubat 2024’te yapılan tarihi cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in 92,05 oyla kazanmasının, Azerbaycan halkının ülke liderine verdigi güven ve samimi vatandaşlık sevgisinin açıkça göstergesi olduğunu vurguladı.

Tebrik dilerinde bulunan Abilfas Hamedov, ilk kez ülke topraklarının tamamını kapsayan cumhurbaşkanlığı seçiminde, tarihi misyonuyla ülkenin bütünlüğünü ve refahını sağlayan Cimhurbaşkanı Aliyev’e oy vererek, sarsılmaz birlik ve beraberlik örneği gösteren tüm Azerbaycan halkına barış ve refah dileklerini bildirdi.

www.yenicag.info

356