Kırgızistan Cumhurbaşkanı Ceenbekov, Al Bawani şirketinin İcra Direktörü ile görüştü

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, Al Bawani Co. LTD İcra Direktörü Faher Al Şavaf’ı makamında kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, görüşmede, ekonominin çaşitli sektörlerinde işbirliğin yatırım geleceği ele alındı.

Görüşmede, Kırgızistan’ın her zaman yabancı yatırımcılara açık olduğunu belirten Devlet Başkanı, yabancı ortakların ülkenin sosyo-ekonomik projelerinin uygulanmasına yatırım yapma niyetlerini memnuniyetle karşıladığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı, bölgesel kalkınma, dijitalleşme, temiz su temini, sulama sistemleri, sosyal tesislerin inşası ve enerji alanlarında ortak işbirliğine hazır olduğunun altını çizdi.

Ceenbekov’a şirketin Kırgızistan iç pazarına yatırım yapma planları hakkında bilgi veren Faher Al Şavaf, Al Bawani Co. LTD’nin başarıyla faaliyet gösterdiğine ve 50 yıldan fazla bir süredir piyasada olduğuna dikkat çekti.

Şirketin İcra Direktörü, şirketin iç ekonominin tüm büyük sektörlerinde ve sosyal alanda projelere yatırım yapmak için uzun vadeli bir hazır olduğunu söyledi.

Şavaf, Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov’un Suudi Arabistan’a resmi ziyareti öncesinde Al Bawani Co. LTD’nin gerçek projeler sunmaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Sooronbay Ceenbekov, potansiyel bir yatırımcı ile işbirliği kurmak için ilgili devlet kurumları tarafından gerekli yardımın sağlanacağına dair güvence verdi.

www.yenicag.info

219