Koronavirüs nedeniyle kaybettiklerimiz ve sağlık çalışanlarına teşekkür - Tenzile Rüstemhanlı yazıyor

Facialar ve zorlukların kenardan yürek burkucu görünmesine rağmen, insan o faciaları kendi hayatında yaşamadığı müddetçe onu tam manasıyla algılayamıyor.

İki yıldan fazla süredir tüm dünyayı kasıp kavuran COVID-19 pandemisinin yaşattıkları da öyle acılardandır. Her birimiz günlük koronavirüs tablosunu büyük bir acıyla okuyor, teessüf ediyor, kederleniyoruz. Pandemi başladığından beri bir hanım, bir anne gibi ailemi korumak için mümkün olan her şeyi yaptım. Aile fertleri arasında koronavirüs tespit edilen kişiler oldusa da, Rabbim`e şükürler olsun, bu belayı hafif atlattılar. Fakat kısa bir süre önce bende de koronavirüs tespit edildi ve hastalığın acılarını, onunla mücadeleyi şahsi tecrübemde yaşadım. 6 ay önce de ablamı koronavirüsten kaybettiğimde pandemiye ciddi yanaşmamanın acı tecrübesini yaşamıştım.

Testim pozitif çıktığı zaman evde bakım yapmanın doğru olacağını düşündüm. Fakat sonra ailemin ısrarı üzerine Gümrük Hastanesi`ne sevk edildim. Şimdi hastaneye yerleştirilmenin ne kadar doğru br karar olduğunu fark etmiş durumdayım. Buradaki yüksek teknolojim imkanlar, doktorların profesyonel ce işlerine can koymaları yüzlerce insanı ölümün pençesinden kurtarıyor.

Sağlık sistemizimizdeki eksiklikleri sık sık konuşuyoruz ama pandemi bana COVID-19`un ne kadar korkunç bir şey olduğunun yanı sıra doktorlarımızın özverisini de gösterdi. Çünkü sağlık çalışanları da hayatlarını riske atarak insanları iyileştirmek ve onları saölam bir şekilde ailelerinin yanına göndermeye çalışıyorlar. Bu nedenle tüm doktorlarımıza, sğalık personellerimize buradan teşekkür ediyor, çekdikleri eziyetin karşılığının Yüce allah tarafından verilmesini diliyorum. Özellikle Gümrük Hastanesi Başhekimi Elman Mammadov`a ve doktorum Madina Abdullayeva`ya özel teşekkürlerimi sunarım. Bugün yüzünüzde, insanımızın cesaret ve şefkat, sorumluluk ve insanlık, samimiyet ve yardımlaşma gibi en güzel niteliklerinin tecellisini görüyoruz. Genç sağlık personelinden tıp doktorlarına kadar herkese gülümsemeleri, sonsuz ilgileri ve nezaketleri için teşekkür ederim. Sıkı ve özverili çalışmanız sonsuz ve unutulmaz bir değeri hak ediyor. Tanrı sizleri korusun. Hakkınızı helal edin.

www.yenicag.info

764