Mübariz Mensimov`dan iddialara yanıt: O gemilerin Palmali`yle hiçbir ilgisi yok

“Palmali Holding yaptırım uygulanan hiçbir ülke ile çalışmıyor ve çalışmayacak da.”

Yenicag.az`ın haberine göre bunu Palmali Şirketler Grubu Başkanı Mübariz Mensimov Şirkete ait gemilerin yasadışı petrol taşımaları gerçekleştirmesi yönündeki iddialara cevap verirken söyledi.

Mubariz Mnesimov`un sözlerine göre Palmali hakkında asılsız iddiaların seslendirilmesinde amaç Holdingin faaliyetinde problem yaratmaktan ibarettir:

“Palmali`nin gerçekleştirdiği son yatırımlar belli insan ve kurumları rahatsız etmeye başlamış. Buna göre de Azerbaycan`dan sonra şimdi de Türkiye`deki kiçik haber ajansları aracılığıyla yalan haberler yayınlatıyorlar ki sonradan bunları kaynak gibi gösterebilsinler.

Bu, amaçlı şekilde yazılmış yalan haberdir. Tüm bunlar imajımızı zedelemek ve işlerimizde sorunlar yaratmak için yapılıyor. Bunun arkasında kimlerin durduğunu da çok güzel biliyoruz.

Palmali Holding yaptırım uygulanan hiçbir ülke ile işbirliği yapmıyor ve yapmayacak da. Amerika`da yeni ofisimizi açıyoruz. Prosedür artık sonlanmak üzere. Bizde her şey kanun çerçevesinde ve şeffaf çalışıyor.

İşte bu yüzden de dünyanın en büyük ve itibarlı şirketleri sırasında yer alıyoruz. Yaptırım uygulanan bir şirket ABD`de ofis açabilirmi? Sözü edilen gemilerin hiçbirinin Palmali ile bir ilgisi bulunmamaktadır.

Ben bu yazını sipariş edenlere yüzümü tutarak soruyorum: Peki sizin ABD`ye girişle ilgili probleminiz halloldumu? Ne zaman ABD`nin herhangi bir yerinde karşı karşıya gelebiliriz?”

Çeviri: Agil Bekir

www.yenicag.info

895