Mustafa Şentop: Böyle bir olayın bir milletvekili ile ilişkilendirilmesi yanlış olur

TBMM Başkanı Mustafa Şentop TBMM’deki terör eylemi girişimi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Şentop açıklamasında “Mecliste güvenlikle ilgili iyi işleyen bir sistem var. Giriş yaptıkları andan itibaren kendileriyle ilgili ilgili birimlerimiz tarafından öğreniliyor ve gereken yapılıyor” dedi.

“Meclisimizde güvenlikle ilgili iyi işleyen bir sistem var. Güvenlik görevlisi arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum. Savcılık soruşturması devam ediyor.” diyen Şentop, Meclis`in halk tarafından en yoğun ziyaret edilen yer olduğunu bildirerek tekrar değerlendirmelerin yapıldığını ve gerekirse, ilave şeylerin de yapılacağını bildirdi.

Terör eylemi girişiminde bulunan şahısları CHP`li milletvekili`nin çağırdığı yönündeki iddiaları değerlendiren Mustafa Şentop, “Burada milletvekillerimize çeşitli bölgelerden talep geliyor. Bunlar arasında tanıdığınız da olabiliyor. Tanımadığınız da olabiliyor. Böyle bir olayın bir milletvekili ile ilişkilendirilmesi yanlış olur.

Böyle bir ilişkinin şu anda bir kıymet oluşturduğunu düşünmüyorum soruşturma kapsamında ama şöyle bir şey öneririm hem milletvekili arkadaşlarımız hem de danışman arkadaşlarımız biraz daha dikkatli olmalı. Alınan tedbirlerle ilgili kimse rahatsız olmasın buranın güvenliği için alınan tedbirlerdir bunlar. Bütün ihtimalleri değerlendiriyor güvenlik görevlilerimiz. Soruşturma sırasında amaçları da ortaya çıkacaktır.” dedi.

Agil Bekir

 

 

www.yenicag.info

796