Reina saldırganı İstanbul`da yakalandı! - İlk görüntüler - Son Dakika

Yılbaşı gecesi Reina`da 39 kişiyi katleden ‘Abu Muhammed Horasani’ kod isimli Abdulkadir Masharipov İstanbul’da yakalandı.

Operasyon MİT ve Emniyet’in ortak çalışmasıyla yürütüldü.

KIRGIZ ARKADAŞININ EVİNDE OĞLUYLA YAKALANDI

Esenyurt’ta saldırganın bulunduğu bir siteye operasyon düzenleyen özel harekat polisleri, teröristi Kırgız arkadaşının evinde 4 yaşındaki oğluyla birlikte yakaladı.

EMNİYET AÇIKLAMA YAPACAK
İstanbul Emniyeti’nin sabah saat 9’da konuyla ilgili açıklama yapacağı öğrenildi.
GÖTÜRÜLDÜĞÜ HASTANEDE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI
Terörist sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. Hastanede geniş güvenlik önlemi alındı. Terörist Masharipov’un sağlık kontrolünden sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüleceği öğrenildi.
TERÖRİSTLE BİRLİKTE 5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Terörist Abdulkadir Masharipov”un eve 3 gün önce gittiği belirlendi. Masharipov’a yardım ve yataklık eden ve evde bulunan 1’i Kırgız asıllı erkek, 3’ü kadın 5 kişi gözaltına alındı.
OĞLU İLE KAÇMIŞTI
Terörist Abdulkadir Masharipov’un eşi Maltepe’de bir eve düzenlenen operasyonla geçtiğimiz hafta yakalanmıştı. Masharipov’un ise saldırıdan sonra yanına 4 yaşındaki oğlunu alarak kaçtığı tespit edilmişti.
İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, saldırıyla ilişkili oldukları iddiasıyla 35 kişiyi gözaltına almıştı.
YILBAŞI GECESİ 39 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ
Yılbaşı gecesi İstanbul Beşiktaş’ta bulunan gece kulübü Reina’ya saldırı düzenleyen Abdulkadir Masharipov, 39 kişinin ölümüne 70’ten fazla kişinin yaralanmasına neden olmuştu. Ölenlerin 25’i yabancı kökenliydi. Saldırının ardından terör örgütü IŞİD, terör saldırısını üstlendiğini duyurmuştu.
https://www.youtube.com/watch?v=GfIL8o7iF2w

www.yenicag.info

674