“Sivillere yönelik roket saldırıları, Zeytin Dalı’nın gerekliliğini kanıtlıyor”

Terör örgütünun oluşturduğu tehdidi ortadan kaldırmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınır ötesine düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı’nın 15. gününde, AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık gelişmeleri Yeni Çağ Azerbaycan‘a değerlendirdi:

Hüseyin Kocabıyık

“Askeri, siyasi ve diplomatik açılardan titizlikle hazırlanıp uygulanan opersayonun yarım aylık dönemini başarıyla tamamladık. Hiç bir engelleme girişimi terör örgütünü sınırılarımızın ötesinden temizlememizin önüne geçemeyecektir. Durum, doğrudan ülkemizin bekasıyla ilgili olup, bizi ablukayla tecrit etme girişimine verdiğimiz gereken yanıttan ibaret. Operasyonlarımız temkin, isabet ve titizlikle devam ediyor.”

TBMM Milli Savunma Komisyonu üyesi Kocabıyık, sınır bölgelerimizdeki illerimize fırlatılan roketlerin Zeytin Dalı operasyonunun ne kadar meşru ve haklı olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti:

“Kalleş örgütün sınır bölgelerimizdeki kentlerimizin hastanelerine roketler fırlatarak sivillerimizi hedef alması Zeytin Dalı’nın ne kadar gerekli ve yerinde bir tasarruf olduğunu ortaya koymaktadır. Mücadelemiz, terör örgütünün sınırlarımızın tamamından temizlenmesine kadar devam edecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.”

www.yenicag.info

985