Svanlar Azerbaycanlılara saldırdı: "Bunun arkasında Gürcistan hükumeti var"

Gürcistan`ın Dmanisi kasabasında Svanlar Azerbaycanlılara saldırdı.

Gürcistan`ın Dmanisi kasabasında Svanlarla Azerbaycanlılar arasında etnik çatışma patlak verdi. Azerbaycanlıların işlettiği mağazaya gelen Svanlar, veresiye alışveriş yapmak isteyince, Azerbaycanlı işletmeci mağazada veresiye alışveriş yapılamayacağını bildirdi.

Bunun üzerine mağazada çalışan kadını darbetmek isteyen Svanlar, Azerbaycanlılar tarafından mağazadan kovuldu.

Daha sonra grup şeklinde geri dönen Svanlar, Azerbaycanlılara sopa ve baltalarla saldırarak insanları acımasızca dövdüler.

Olay yerine polis ekibinin gelmesi ile birlikte Svan grup olay yerinden uzaklaştı.

“Olayların arkasında Gürcistan hükumeti var”

Gürcistan parlementosu eski milletvekili, Birleşik Ulusal Hareketi Partisi önderlerinden Azer Süleymanov, Yenicag.info muhabirine yaptığı açıklamada, olayların arkasında Gürcistan hükumetinin olduğunu söyledi.

Süleymanov, “Dmanisi`deki saldırıyı Svanlar düzenlediler. Fakat onlar yalnız değiller. Milliyetçi Gürciler, hatta Gürci soyadı taşıyan Ermeniler de fırsat bulur bulmaz Azerbaycanlılara karşı hareketleniyorlar. Tüm bu olaylar bir tesadüf değil. Dmanisi sabotajının arkasında Gürcistan hükumeti var. Hükumet, Azerbaycanlıların Gürcistan`dakı topraklarını bırakıp kaçmaları için böyle provokasyonlar düzenliyor. Gürcistan hükumeti bu olaylarla ilgili bir şey yapmazsa eğer, biz kendimiz tedbir göreceğiz” diye konuştu.

Agil Bekir

www.yenicag.info

223