Terör örgütü PKK`ya ağır darbe

Türkiye’nin terörle mücadelesi yurtiçinde ve sınır ötesinde aralıksız devam ediyor. Peş peşe başarılı operasyonlar gerçekleştiren güvenlik güçleri, terör örgütü PKK’ya darbe üstüne darbe indiriyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Tunceli’de 2 yıldır eylem yapamaz hale gelen örgüte yönelik başarılı bir operasyon daha gerçekleştirdi. Saldırı hazırlığındaki 6 terörist, Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) destekli operasyonlarla etkisiz hale getirildi.

Öldürülen teröristlerden Doğan-Serhat kod adlı Celal Kaya’nın bir milyon 500 bin ödülle İçişleri Bakanlığı’nın ‘Terörden Arananlar Listesi’nde mavi kategoride arandığı ve sözde Doğu cephe sorumlusu olduğu belirlendi. Yine teröristlerden ‘Baran’ kod adlı Haydar Gül’ün ise 600 bin TL ödülle turuncu kategoride arandığı ve sözde Doğu il merkez sorumlusu olduğu tespit edildi.

PKK’nın sözde Karadeniz açılım grubunun lideri olan terörist Kaya’nın 2 yıl önce Giresun kırsalında girdiği çatışmada ayağından yaralı şekilde Tunceli’ye kaçtığı öğrenildi. Kaya’nın öldürülmesiyle, PKK’nın Karadeniz’e açılma planı tamamen çökertildi. Operasyonun ardından bölgede yapılan arama tarama faaliyetlerinde çok miktarda silah, mühimmat, patlayıcı ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

www.yenicag.info

143