Trump görevi bırakıyor mu?  

Dünyaca ünlü Politico adlı derginin iddiasına göre Donald Trump görevinden istifa etmek istiyor. Trump’ın başkanlıktan vazgeçeceği ya da alınacağı artık kesinleşmiş olarak görülürken, tek meselenin bunun ne zaman ve nasıl olacağını belirlemek olduğu da iddialar arasında…

Trump’ın 25. Yasa Değişikliği ile görevden alınabileceği ya da Demokratların kongrede kendisini görevden indirebilecekleri ihtimalleri üzerine daha önce konuşulmuştu, şimdi ise iddialara göre, Trump’ın adını vermek istemeyen bir danışma, ABD başkanının istifa etmek istediğini ancak buna cesaret edemediği bilgisini basına sızdırdı.

Politico’da yayınlanan Trump makalesinin son paragrafında, adı belirtilmeyen bir danışmanının söylediğine göre, Washington’da yaşamaktan keyif almayan ve uzun zorlu çalışma saatlerini yorucu bulan Trump’ı istifa etmekten uzak tutan yegane şey, ”Tarihe istifa eden ikinci ABD başkanı olarak geçmek istemiyor oluşu.” Daha önce Nixon ortaya çıkan skandalları nedeniyle istifa etmek durumunda kalmıştı.

Donald Trump’ın beş aydır sürdürmekte olduğu görevi esnasında halen politika hayatının gerçeklerini kavrayamadığı söylenirken, istifa etmekten şimdiye kadar kaçınmış olmasına gerekçe olarak tarihe nasıl geçeceği konusundaki endişesi olarak tanımlanıyor. Bir diğer bakış açısına göre, Trump ağzıyla kuş dahi tutsa bu saatten sonra tarihe iyi geçemeyeceğini anlamamış olduğu yönünde. Trump henüz gerçekleştirdiği skandallarının kendisini ofisin dışına atabileceği gerçeğini de kavrayamamış görünüyor. Fakat günü geldiğinde bu tip bir durumun kendisi tarafından ”kurtarıcı” olarak da görülebileceği öngörüsünde bulunuluyor.

Daha fazla ne kadar kötü şey yaşanmalı ki, Donald Trump başkanlığının başarısızlığa uğradığını görebilsin, ve ofiste daha ne kadar kalması gerekiyor ki tarih onu olabilecek en kötü şekilde yargılasın? Fakat iddialara göre, Trump yakın çevresine istifa etmek istediğini söylemeye başlamış ve yakında eski başkan olarak anılmaya başlanmasının büyük olasılık dahilinde bulunduğu söyleniyor.

kaynak: odatv.com

Yenicag.Info

www.yenicag.info

1.1 K