"Türkiye’yi ve kardeş ülke Azerbaycan’ı mutlu etmeliyiz" - Şenol Güneş

EURO 2020’nin açılış maçında İtalya’ya 3-0 mağlup olan A Milli Takım, kötü futbolu nedeniyle eleştirilere hedef olmuştu. Dev turnuvada çarşamba günü Bakü’de yapacağımız Galler karşılaşmasında teknik direktör Şenol Güneş analizlerini yaptı ve revizyon kararı aldı. Tecrübeli hoca, kadroda 3 değişikliğe birden gidiyor. İşte detaylar…

A Milli Takımımız, EURO 2020’nin açılış maçında turnuvanın favorileri arasında gösterilen İtalya’ya 3-0 mağlup oldu. Ay-Yıldızlı ekibimiz Galler ve İsviçre ile Bakü’de oynayacağı karşılaşmaları kazanarak son 16’ya adını yazdırmanın hesaplarını yapıyor.

Galler ile İsviçre arasında önceki gün oynanan maçın tam da istediğimiz gibi berabere bitmesi ay-yıldızlı futbolcuların moralini bir hayli yükseltti. Ancak bu durumun takımda rehavete neden olabileceğini düşünen Teknik Direktör Şenol Güneş’ten oyunculara hemen uyarı mesajı geldi.

Galler-İsviçre maçının berabere bitmesinden tıpkı oyuncular gibi memnuniyet duyan Şenol Güneş’in, “Evet rakiplerin maçı istediğimiz gibi bitti ama gruptaki durumumuzda bir değişiklik olmadı. Dört puan belki yetebilir.

Ancak bizim hedefimiz kalan iki maçı da kazanarak gruptan çıkmak olmalı” dediği öğrenildi. Tüm Türkiye’yi ve kardeş ülke Azerbaycan’ı mutlu etmek zorunda olduklarını da aktaran Güneş’in, “Son iki maçta size yakışanı yapacağınıza inanıyorum” diye konuştuğu belirlendi.

İtalya önünde hem skor hem de futbol olarak hayal kırıklığı yaratan A Milli Takım’da, Teknik Direktör Şenol Güneş, Galler maçında kadroda rotasyona gitmeye hazırlanıyor. Yardımcılarıyla birlikte İtalya karşılaşmasının detaylı analizini yapan Güneş’in özellikle orta sahada değişiklikler yapması bekleniyor.

Ay-yıldızlı hocanın; İtalya ile oynanan açılış maçında 3 oyuncunun performansını yeterli bulmadığı ifade edildi. Bu isimler, Kenan Karaman, Ozan Tufan ve Okay Yokuşlu…

Teknik direktör Şenol Güneş’in çarşamba günü oynanacak Galler sınavında kadroda revizyona giderek bu oyuncuları yedek kulübesine çekmesi bekleniyor.

Deneyimli hocanın bu 3 ismin yerine Cengiz Ünder, İrfan Can Kahveci ve Taylan Antalyalı’yı ilk 11’de sahaya sürebileceği belirtildi. Ay-yıldızlı teknik heyet hazırlıkları yapılan bu rotasyonla birlikte hem takımı daha dirençli ve yaratıcı hale getirmek hem de mental yorgunluk yaşayan bazı oyuncuları dinlendirmeyi hedefliyor.

İtalya maçının ikinci yarısında özellikle savunmada yapılan hatalar dikkat çekmişti. Güneş’in eleştiri toplayan defansta da revizyona gidebileceği öğrenildi.

Milliyet

www.yenicag.info

71